Doç. Dr. Tunca Doğan yürütücülüğünde sunulan "Çekişmeli Çizge Üretici Derin Sinir Ağları ile Hastalık Hedefli Yeni İlaç Adayı Moleküllerin De Novo Tasarımı" isimli proje, Tübitak tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

Doç. Dr. Tunca Doğan yürütücülüğünde sunulan "Derin Öğrenme Bazlı Farmakogenomik Modelleme ile Geniş Çaplı Kanser Hücre Hattı İlaç Yanıt Tahmini" isimli proje, TÜSEB tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

11-12-13 Ocak 2020'de ODTÜ IEEE ve Pixery Labs tarafından düzenlenen Hackathon'da öğrencilerimiz Azra Melis Ertan, Yusuf Tolga Yönter, Arçin Ülkü Ergüzen, Mert Aksu ve Kutay Taşcı’dan oluşan ekip birinci oldu.

Yapay Zeka alanında 1996'dan günümüze taranan Web of Science endeksli bilimsel yayınlarda Türkiye'de en fazla yayın ile lider araştırma kurumu Hacettepe Üniversitesi.

Öğrencilerimizden Berk Gülay, Ümit Ese, Tarık Yılıkoğlu TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Bilgi ve İletişim Teknolojileri kategorisinde Birincilik ödülü kazanmışlardır.

Doç. Dr. Ahmet Burak CAN yürütücülüğünde sunulan "Akıllı Video Gözetleme Sistemleri İçin Yeni Anormal Olay Tespit Yöntemlerinin Geliştirilmesi" isimli proje, TÜBİTAK 1001 programı tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

Mehmet Sezer ve Güney Kırık, Hackinoks Google Smart Assistant Hackathon’unda birincilik ödülü kazandılar

Aday Öğrenciler için

2019-2020 DREAM projeleri

Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Erkut Erdem 2018 "Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanıÖdülü"nü (GEBİP) kazanmıştır.

Dr. Sevil Şen ve Mid Sweden Üniversitesi'nden Dr. İsmail Bütün tarafından önerilen "Endüstriyel Nesnelerin Interneti'nde Saldırıların Tespiti" isimli ortak proje, İsveç Uluslararası Araştırma ve Yüksek Öğretim İşbirliği Vakfı (STINT) tarafından desteklenmek üzere kabul almıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Erkut Erdem ve Sheffield Üniversitesi’nden Prof. Dr. Lucia Specia (İngiltere)’nın yürütücülüğünde, Dr. Öğr. Üyesi Aykut Erdem ve Dr. Öğr. Üyesi Nazlı İkizler Cinbiş ile ortaklaşa sunulan 'Video Altyazılama için Çokdilli ve Çokkipli Bir Sistem’ başlıklı proje TÜBİTAK-British Council Newton-Celebi İkili İşbirliği programı tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödülü'ne (BAGEP) 2018'de Matematik alanında layık görülen üç araştırmacıdan biri öğretim üyemiz Lale Özkahya oldu.

Yrd. Doç. Dr. Erkut Erdem'in yürütücülüğünde, Yrd. Doç. Dr. Ufuk Çelikcan ve Yrd. Doç. Dr. Aykut Erdem ile ortaklaşa sunulan 'Derin Modeller ile Kişi Yeniden Saptamada Sentetik Veri Kullanımı' projesi TÜBİTAK 1001 programı tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

Genç Bilim Akademisi Çalışma Grubu (Genç-BA) son toplantısında gruba dahil edilmesi kabul edilen iki yeni üyeden biri bölümümüz öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Aykut Erdem oldu.

2017 yılı TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması’nda Sanal Gerçeklik kategorisinde öğrencilerimiz Cem Aslan ve Hayati İbiş üçüncülük ödülünü kazandılar.

'Kafes Tabanlı Güvenilir Kriptografik Protokol Tasarımı ve Verimli Uygulamaları' projesi TÜBİTAK 1003 programı kapsamında kabul edilmiştir.

'Yeniden Yapılandırılabilen Yonga-Üstü-Ağlar' projesi TÜBİTAK 1001 programı kapsamında kabul edilmiştir.

'Dizgi Eşleme Algoritmalarının GPGPU Hızlandırıcıları, Makine öğrenimi ve Büyük Veri Sistemleri Kullanılarak Etkili ve Verimli Hızlandırılması' projesi TÜBİTAK 3501 programı kapsamında kabul edilmiştir.

Etkinlikler
20 Aralık
Hacettepe University, Computer Engineering Building, Seminar Room
20 Aralık 2019 - 11:00-11:45
18 Aralık
Hacettepe University, Computer Engineering Building, Seminar Room
18 Aralık 2019 - 15:45-16:30
Duyurular
Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
06800 Beytepe Ankara