Dr. Sevil Şen ve Mid Sweden Üniversitesi'nden Dr. İsmail Bütün tarafından önerilen "Endüstriyel Nesnelerin Interneti'nde Saldırıların Tespiti" isimli ortak proje, İsveç Uluslararası Araştırma ve Yüksek Öğretim İşbirliği Vakfı (STINT) tarafından desteklenmek üzere kabul almıştır.

Aday Öğrenciler için

Dr. Öğr. Üyesi Erkut Erdem ve Sheffield Üniversitesi’nden Prof. Dr. Lucia Specia (İngiltere)’nın yürütücülüğünde, Dr. Öğr. Üyesi Aykut Erdem ve Dr. Öğr. Üyesi Nazlı İkizler Cinbiş ile ortaklaşa sunulan 'Video Altyazılama için Çokdilli ve Çokkipli Bir Sistem’ başlıklı proje TÜBİTAK-British Council Newton-Celebi İkili İşbirliği programı tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödülü'ne (BAGEP) 2018'de Matematik alanında layık görülen üç araştırmacıdan biri öğretim üyemiz Lale Özkahya oldu.

Yrd. Doç. Dr. Erkut Erdem'in yürütücülüğünde, Yrd. Doç. Dr. Ufuk Çelikcan ve Yrd. Doç. Dr. Aykut Erdem ile ortaklaşa sunulan 'Derin Modeller ile Kişi Yeniden Saptamada Sentetik Veri Kullanımı' projesi TÜBİTAK 1001 programı tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

DREAM Projeleri

Genç Bilim Akademisi Çalışma Grubu (Genç-BA) son toplantısında gruba dahil edilmesi kabul edilen iki yeni üyeden biri bölümümüz öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Aykut Erdem oldu.

2017 yılı TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması’nda Sanal Gerçeklik kategorisinde öğrencilerimiz Cem Aslan ve Hayati İbiş üçüncülük ödülünü kazandılar.

'Kafes Tabanlı Güvenilir Kriptografik Protokol Tasarımı ve Verimli Uygulamaları' projesi TÜBİTAK 1003 programı kapsamında kabul edilmiştir.

'Yeniden Yapılandırılabilen Yonga-Üstü-Ağlar' projesi TÜBİTAK 1001 programı kapsamında kabul edilmiştir.

'Dizgi Eşleme Algoritmalarının GPGPU Hızlandırıcıları, Makine öğrenimi ve Büyük Veri Sistemleri Kullanılarak Etkili ve Verimli Hızlandırılması' projesi TÜBİTAK 3501 programı kapsamında kabul edilmiştir.

Bozkırda Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2017

OYAGEM - OYUN ve ANİMASYON GELİŞTİRME VE EĞİTİM MERKEZİ

Bölüm Başkanımızdan Adaylara ve Velilere Mektup Var

URAP 2016 - 2017 Ülkelere Göre Alan Tabanlı Sıralaması

Computer Engineering Graduate Reasearch Workshop and Senior Projects Exhibition.

HUPROG’17(Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması) Başarıyla Tamamlandı.

4. International Symposium on Brain and Cognitive Science (ISBCS) 30 Nisan 2017'de Hacettepe Üniversitesinde gerçekleştirilecektir.

'Arttırılmış Gerçeklik Aracı Geliştirme' projesi TÜBİTAK 1003 programı kapsamında kabul edilmiştir.

Prof. Dr. Mehmet Önder Efe Transactions of the Institute of Measurement and Control isimli SAGE dergisinin baş editörlüğüne seçilmiştir.

'Büyük Görsel Verinin Yorumlanmasına Yönelik Özetleme Yaklaşımları' projesi TÜBİTAK 1003 programı kapsamında kabul edilmiştir.

'3B Gösterilen Sanal Sahnelerde Kullanıcı Deneyiminin Geliştirilmesi' projesi TÜBİTAK 1001 programı kapsamında kabul edilmiştir.

'Çalışanlar, Ekipler, Organizasyonlar veya Verilen Hizmetler İçin Yazılım Test Olgunluğunun Ölçülmesi, Değerlendirilmesi ve İyileştirilmesi' projesi TÜBİTAK 1001 programı kapsamında kabul edilmiştir.

Etkinlikler
14 Aralık
Hacettepe University, Computer Engineering Building, Seminar Room
14 Aralık 2018 - 11:00 - 12:00
21 Kasım
Hacettepe University, Computer Engineering Building, Seminar Room
21 Kasım 2018 - 11:00 - 12:00
Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
06800 Beytepe Ankara